Adalet Bakanı sayın Abdülhamit Gül'e yazılı başvurumuz

Haksen ve Büro Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, pandemi nedeniyle zorunlu olarak Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılamayan personel için sınav yapılması talebimizi Adalet Bakanı sayın Abdülhamit Gül'e yazılı olarak iletti.

Çivi yazısında:

"Sayın Bakanımız,
Malumunuz olduğu üzere Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 5 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.
Sınava giriş şartlarına haiz olan bazı personel usulüne uygun olarak sınav başvurularını yaparak sınava hazırlanırken ülkemizin maruz kaldığı korona virüs salgını nedeniyle gerek kendilerinde gerekse yakın temasta olduğu kişilere covit-19 teşhisi konulması sonucu zorunlu olarak 14 gün süresince karantina altına alınmışlardır. Sınav tarihinde karantinada bulunan söz konusu personeller belirtilen nedenle sınava iştirak edememişlerdir.
Karantina nedeniyle sınava katılamayan personellerin hak kaybının oluşmaması ve zorunlu olarak ortaya çıkan mağduriyetlerinin giderilebilmesi için ilgi personelleri kapsayacak şekilde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının yapılmasını takdirlerinize arz ederiz. Saygılarımızla."

dedi.
Eklenme : 09 Ekim 2020
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26